O festiwalu

Festiwal Muzyki Improwizowanej to projekt realizowany w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Krzeszowicach, pod różnymi nazwami, od 2012 r. (Big-band workshop, Międzynarodowe Integracje Jazzowe, Krzeszowickie Integracje Jazzowe, Festiwal Muzyki Improwizowanej).

Pomysłodawcami tego przedsięwzięcia  byli: Magdalena Suruło absolwentka PSM I st. w Krzeszowicach i Jerzy Surulo obecnie dyrektor szkoły.  Do zorganizowania pierwszej i drugiej edycji pomysłodawcy zaprosili najstarsze stowarzyszenie  jazzowe w Polsce „Śląski Jazz Club” z siedzibą w Gliwicach z ówczesnym prezesem Mirosławem Rakowskim i Danielem Ryciakiem – obecnym prezesem stowarzyszenia.

 

Spotkania z muzyką improwizowaną okazały się dużym sukcesem artystycznym i pedagogicznym. Widząc duże zainteresowanie uczestników zajęciami warsztatowymi, spotkaniami w formie jam session i organizowanymi koncertami, rodzinny duet Magdaleny i Jerzego Suruło postanowił kontynuować te edukacyjno-kulturalne spotkania. Do trzeciej edycji zaproszono Towarzystwo Muzyczne w Krakowie.

 

W roku 2015  nawiązano współpracę z państwem Katarzyną i Piotrem Sułkowskimi oraz Mariuszem Kominiakiem prezesem stowarzyszenia  „Pokochajmy muzykę” . Nowa energia, nowe pomysły sprawiły, że ta ekipa już po raz 7 organizuje festiwal. Głównym miejscem wydarzenia jest  osadzona na skraju zabytkowego parku potockich szkoła muzyczna. Festiwal Muzyki Improwizowanej impreza kulturalna o bogatej tradycji i wyczekiwana przez mieszkańców.

 

Udział w koncertach i warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat jazzu, bluesa  i muzyki improwizowanej, spotkać się ze znakomitymi artystami-instruktorami lub uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach kulturalnych na wysokim poziomie.

Organizatorzy: PSM Krzeszowice – Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Krzeszowicach, Stowarzyszenie „Pokochajmy Muzykę”