2022

Za nami bardzo udana realizacja dziesiątej, jubileuszowej edycji Festiwal Muzyki Improwizowanej.

 

Rewelacyjne warsztaty z mistrzami, koncerty, a w szczególności ten finałowy, na scenie Kina Sokół w Trzebini.

Wielkim akcentem kończącym cały festiwal był koncert finałowy z udziałem wykładowców i uczestników warsztatów. Cóż to był za wieczór. Pełen doskonałej muzyki i niezwykłych emocji, które towarzyszyły koncertowi.

W składzie big bandu, który poprowadził Jerzy Suruło pojawiły się takie tuzy jak Jerzy Główczewski, Piotr Domagała, Maciej Fortuna, Frank Parker, Piotr Kalicki, Wojciech Szwungier, Ryszard Pałka oraz cudowna młodzież z Krzeszowic i Trzebini.

Zaczęło się … od Bacha. Od utworu z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, który wykonał Piotr Skóra . Potem było już tylko … „śpiewająco”. W sensie dosłownym i przenośnym. Zaśpiewały Magdalena Suruło, Anna Suruło. I tak napięcie narastało, aż pałeczkę wokalną przejął Janusz Szrom, który zaśpiewał, w rewelacyjnych interpretacjach, utwory z repertuaru Andrzeja Zauchy, ale także … poprowadził aukcję obrazu autorstwa krakowskiej artystki Maggie PIU gallery.
Obraz został przekazany w darze organizatorom, by dzięki aukcji zdobyć środki na organizację XI Festiwalu Muzyki Improwizowanej Krzeszowice 2023. I już wiemy, że w 2023 roku się spotkamy. Dziękujemy Pani Justyno i gratulujemy nabycia tak wspaniałego dzieła.

 

Z całego serca dziękujemy wszystkim uczestnikom, wykładowcom, darczyńcom, patronom, sympatykom, a nade wszystko wspaniałej krzeszowickiej i trzebińskiej publiczności. Razem stworzyliśmy piękne święto muzyki improwizowanej.

 

Dziękujemy za Waszą obecność, wsparcie i ciepłe słowa. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego tegorocznego jubileuszu: partnerom, sponsorom, artystom i ludziom dobrego serca.
I do zobaczenia w przyszłym roku.

Pobierz bezpłatną wersję katalogu. Format - PDF. Rozmiar - 5 MB
Pobierz bezpłatną wersję katalogu. Format - PDF. Rozmiar - 5 MB